Miasto w centrum Karkonoszy

Jelenia Góra

Jelenia Góra jest doskonałym miejscem wypadowym a Baszta Grodzka zlokalizowana jest w jej ścisłym centrum. Położenie Hostelu Baszta Grodzka umożliwia zwiedzanie najstarszych zabytków Jeleniej Góry spacerując, bez konieczności przemieszczania się samochodem.

Hostel położony jest poł minuty od Rynku, co pozwala korzystać z pubów oraz restauracji bez martwienia się o powrót. Baszta Grodzka znajduje się w podobnej odległości od Karpacza oraz Szklarskiej Poręby co umożliwi Wam zaplanowanie bez problemów logistycznych zwiedzania najciekawszych atrakcji okolic Jeleniej Góry.

Atrakcje

Dla pieszych zapaleńców

Piesze wędrówki dla każdego
Ruiny

Zamek Chojnik - Ruiny

Zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.

Dla dzieci
Obiekt zabytkowy
Aktywność sportowa
Park
Punkt widokowy
Nie dostępny
Zamek

Pałac Wojanów

Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne osadzone w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Zamieszkały nieprzerwanie od ponad 400 lat, oferuje noclegi w 11 luksusowych apartamentach i 81 komfortowych pokojach, wyposażonych w wygodne stylowe meble, podkreślające historyczny charakter obiektu.

Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne osadzone w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Zamieszkały nieprzerwanie od ponad 400 lat.

Obiekt zabytkowy
Dostępny
Park

Atrakcje

Dla fascynatów zabytków 

Regionalna historia
Kościół

Kościół Garnizonowy

Parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej.

Parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jelenia Góra Wschód w diecezji legnickiej.

Dla dzieci
Obiekt zabytkowy
Dostępny

Atrakcje

Dla miłośników kultury

Kultura na najlepszym poziomie
Kultura

Filharmonia Dolnośląska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli aktywnego życia kulturalnego regionu i koncertową wizytówką Jeleniej Góry. Działa nieprzerwanie od ponad 50 lat. Założona została w 1964 roku przez Stefana Strahla, który był także jej wieloletnim dyrektorem.

Jej koncerty uświetniają tez oficjalne uroczystości i obchody polskich świąt narodowych - także poza granicami kraju. Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej wykonywała dzieła wielkich, polskich kompozytorów.

Dla dzieci
Dostępny
Muzeum

Muzeum Karkonoskie

Muzeum pięknieje i promuje europejskie dziedzictwo kulturowe nie tylko w siedzibie głównej i oddziałach, ale również poza granicami, organizując cenne wystawy, międzynarodowe konferencje, konkursy, wydarzenia.

Muzeum Karkonoskie po rozbudowie zwiększyło liczbę zwiedzających o 100% i powiększyło zbiory. Dzisiaj zbiory muzeum liczą  30 464 pozycje inwentarzowe, łącznie ponad 60 tysięcy obiektów.

Dla dzieci
Dostępny
© Baszta Grodzka
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel
Przedsiębiorca uzyskał 
subwencję finansową 
w ramach programu rządowego
"Tarcza Finansowa 2.0
Polskiego Funduszu Rozwoju
dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
udzieloną przez PFR SA.